ID: 67393

Eksklusiivne Nõukogudeaegne KRAPP , ministri kabinetist

Krapp ehk translatsiooniraadio oli nõukogudeajal väga levinud. Sai  võrgu kaudu inimesteni viia ainult  neid raadiosaateid, mida edastaja heaks arvas.  Vajadusel oli võimalik edasi anda  ka mingeid teadaandeid vms. Reeglina olid krapid pisikesed ja primitiivsed nökatsid, kus oli ainult üks nupp, heli reguleerimiseks. Sees peale valjuhääldaja praktiliselt midagi polnudki.

See primitiivne raadio on saanud omale rahvasuus nime loomade kaelakellalt, mida ajaloos  tuntakse KRAPINA (KRAPP). See tegi looma kaelas kogu aeg ühetoonilist ja rumalat monotoonset häält. Nagu ka  translatsiooniraadio, mida üldjuhul reguleerida ei saanud ja millest tulev  jutt oli  hommikust õhtuni enam-vähem ühesugune.

Müügil olev eksemplar on ikka krappide krapp. Suur !  Mõõdud – 36 x 58 cm. Kolmeprogrammiline ! Kunstiteos ! Väärispuiduga kaetud esipaneel. Vaadake kasvõi seda  vene rahvusromantilist  intarsiapilti. Eks kujundus oligi inspireeritud toote nimest – RUS (Venemaa). Pill võeti maha enne remonti, Toompea lossist, ministri kabinetist, üheksakümnendate aastate algupoole. Nimi oli tal RUS (Venemaa).

 

150 €

Toote broneerimine
Lisainfo küsimine