Firmast

Oleme antikvaarsete esemete ning vanavara kogumise, restaureerimise ja vahendamisega tegelenud aastakümneid.

Nõukogude korra viljastavates tingimustes toimus vanakraami ost-müük-vahetus peamiselt kollektsionääride klubide poolt korraldatud kokkutulekutel. Müntide-markide kõrval kaubeldi seal ka massiliselt keelatud kirjandusega, Eesti Wabariigi sümboolikaga, vanade fotodega ja palju muuga. See oli õpetlik ja huvitav elukool, sest need vanad asjad rääkisid omanikele hoopis teist keelt, kui ametlikud häälekandjad.

Muutunud oludes asutasime 1995. aastal aktsiaseltsi GILD ning avasime esimesena Virumaal antiigikaupluse – Antiigi- ja kunstiäri MAESTRO. Ehkki äri asukoht oli suurepärane, ei võimaldanud meile mittekuuluv kitsuke puumaja kaupluse potensiaali täielikult realiseerida.

2007. aastal saime oma käsutusse atraktiivsed ruumid Rakvere vanalinnas, Pikal tänaval. Remontisime neid kaua ja südamega. 2010. aastal sai uus pood lõpuks valmis. Seoses uue etapi algusega meie elus asutasime ka uue firma – HANSA ANTIIK.

Antiigikauplusele ebatüüpiliselt moodustavad üle poole meie poe pinnast näituseruumid. Seal on eksponeeritud meie poolt aegade jooksul ostetud huvitavamaid esemeid 17.- 19. sajandist. Kuna paljude asjade näol on tegemist Eesti aja- ja kultuuriloo seisukohalt haruldaste esemetega, siis ei kuulu enamik näitusel eksponeeritud esemetest müügiks ja ammugi mitte riigist väljaveoks.

Lisaks tavapärasele OSTU-MÜÜGITEGEVUSELE saame tänu pikaajalisele kogemustele pakkuda ka erinevaid lisateenuseid.

HINDAME antiiki nii eraisikutele, kui ka firmadele ( näit. kindlustusseltsid). RENDIME välja asju filmistuudiotele, teatritele jt. PAKUME KONSULTATSIOONE vanemate majapidamiste sisustamistel nii isetegijatele, kui ka sisekujundajatele. Võime nõuga abiks olla nii vana maja soetamisel või remontimisel.

TEEME KOOPIAID meie käsutuses olevast unikaalsest vanade fotode ja postkaartide kollektsioonist. ( ca 45 000 ühikut ). JA PALJU MUUD…KOHTUMISENI !

Tule poodi!

Ootame teid E – R 10.00 – 18.00, L – 10.00 – 15.00. Headel ostjatel on võimalik poodi külastada ka väljaspool tööaega. Harva võib meil juhtuda ka tööaegseid sunnitud ärakäimisi.
Kaugemalt tulijatel, palume, võimalusel, helistada ette. E-pood on avatud 24 tundi ööpäevas.