Vahetus
On laialt levinud arusaam, et raha eest saab kõike.
Antiigiturul see reegel 100% ei kehti.
On asju, mille eest fanaatilised kollektsionäärid on nõus maksma ükskõik, mis hinda. On küll nõus maksma, aga osta pole ikkagi võimalik, kuna neid asju lihtsalt pole saada. Neid on vähe ja neid ei liigu. Või liigub, aga näiteks kehvas säilivuses.
Ka meil on pakkuda mõningaid esemeid, mille väärtust meie arvates ei saa üheselt mõõta ainult rahanumbritega.
Kapuluses leidub mitmeid toredaid vanu vidinaid, mis võivad seista seal aastaid, enne, kui omale lõpuks peremehe leiavad. Samas satub meile ka asju, millele pretendeeriks koheselt näiteks 20 ostjat. Kasvõi öösel kell 2. Aga 20 ostja kohta on ainult üks asi. Kellele sa siis müüd ja kelle ilma jätad?
Sellepärast pakumegi siin all pool välja mõned esemed, mille vastu me tahaksime saada midagi muud, kui ainult raha. Tahaksime saada VASTUKAUPA.
See võiks olla mõni seda tüüpi asi, mis meis emotsioone tekitab. Mõni postkaardialbum koos kaartidega. Mõni dateeritud taluese. Mõni väga vana ese. Või mõni ese, mis meie NÄITUSELE sobib. Variante on palju. Eks siis raha rihib lõpud, kui ühele osapoolele tundub, et tema kaup kallim on.
KÕIK ETTEPANEKUD ON TERETULNUD!
Samas satub meie juurde ka kliente näiteks sellise jutuga, et, … ” Mul on kodus üks ilus kapp. Raha nagu ka otseselt vaja ei ole … Aga vaat, kui saaks ühe korraliku riiuli vastu, siis annaks ära.” Mis siis ikka. Kui see kapp meile tõesti meeldib, eks me siis hakkame ka sobivat riiulit otsima.
Kollektsionäärid hoiavad vahel mõnest ilusast asjast kinni ja nõuavad vahetust.
Siiski on kogujate maailmas vahetuskauba osakaal aasta-aastalt järjest vähenenud. Nõukogude ajal oli tõesti raske häid asju raha eest osta. Ikka küsiti – anna midagi vastu. Sellel rublamassil, mis inimeste käes oli ja mida kogu aeg juurde trükiti, polnud katet. Elementaarne elu oli küll odav, aga osta polnud poodidest eriti midagi, reisida ei saanud jne. Ilusaid asju polnud ka saada.
Täna on kõik võimalik ja raha eest saab kõike. PEAAEGU…