Ost

Antiigi– ja kunstiäri „Hansa Antiik“ RAKVERES, PIKK tn. 7 annab teada:OSTAME tuhandeid vanaaegseid esemeid maalt ja merelt, talust ja mõisast, keldrist ja pööningult, toast ja aidast, korterist ja eramust, maa alt ja maa pealt. Imelikke ja vähem imelikke, korralikke ja restaureerimist vajavaid. Kivikirvest aurumasinani, müntidest mööblini, postkaartidest portselanini, mänguasjadest maalideni, tööriistadest tehnikani, raamatutest raadioteni ! TÜHJENDUSOSTUD majapidamiste likvideerimisel. Valikuliselt ostame ka nõukogudeaegseid asju!

Üldjuhul maksame ostude eest koheselt sularahas. Siiski võtame asju ka komisjonimüüki. Seda juhul, kui eset on keerulisem realiseerida või on müügihinda raske prognoosida. Hoiutasu sealjuures puudub. Komisjonimüük kokkuleppehinnaga võib kõne alla tulla ka siis, kui müügiks pakutakse huvitavat eset, aga hinnasoov on turuhinnast kõrgem. Kojukutsed ja transport on tasuta.

Oodatud on:

MÕISA- JA TALUMÖÖBEL: toolid, lauad, kirjutuslauad, peeglid, nagid, kapid, postamendid, kummutid, kiiktoolid, raamatukapid, öökapid, hällid, voodid, klaveritoolid, puhvetid, käsitöölauad, apteegikapid, seinakapid, koolipingid, vineerist toolipõhjad, kirstud.
KELLAD: tasku-, seina-, laua-, põranda-, kamina-, laeva-, liiva-, päikese- ja tõllakellad.
TRÜKISED: postkaardid, raamatud, ajalehed, ajakirjad, postist läbikäinud ümbrikud, fotod, plakatid, maakaardid, dokumendid, diplomid, pudelisildid, etiketid, albumid.
MÄNGUASJAD: nukud, mängukarud, nukumajad, tinasõdurid, ise valmistatud mänguasjad, plekist autod, kiikhobused, nukuvankrid, -serviisid, -mööbel, portselanist nukupead.
KUNST: maalid, graafika, gravüürid, ikoonid, kujud, skulptuurid, pildiraamid. MÜNDID: märgid, medalid, ordenid, žetoonid, paberraha, loteriipiletid, mündialbumid.
PORTSELAN, KLAAS JA SUITSUKLAAS: toidunõud, nipsasjad, piima- ja koorekannud, vaagnad, vaasid, kummutimunad, kärbsepüüdjad, kristallesemed, viinapitsid, liuad, soolatoosid, hõbeäärega kristall, karahvinid, suhkrutoosid, tirinad, pudelid, kujud.
VASKESEMED: küünlajalad, kannud, anumad, margapuud, kaaluvihid, kaalud, koogivormid, uhmrid, samovarid, puhkpillid (pasunad jne.), tuletõrjekiivrid, triikrauad, aisakellad.
VÄÄRISMETALLIST ESEMED: soolatoosid, hõbelusikad, kuld- ja hõbemündid, ehted, kellad, portsigarid, sõrmkübarad, peekrid, karikad, puudritoosid, kulbid.
SÕJATEMAATIKA: mundrid, mütsid, mõõgad, täägid, binoklid, kiivrid, lauanõud saksa või vene sümboolikaga, embleemid, lipud, tehnika, propaganda, rihmapandlad, sõjaväemärgid, katelokid, fotod, igasugune varustus, laskemoonakastid, kabuurid.
MERETEMAATIKA: kompassid, sekstandid, pikksilmad, merekaardid, dokumendid, ankrud, roolirattad, võrgud, baromeeter, laevamudelid, kortikud, ühepuupaadid, võrgupoid, kronomeetrid, purjelaevaplokid, meremehekastid, laevakellad, ahingud, laevaosad.
EHTED: sõled, sõrmused, prossid, preesid, käevõrud, kameed, ketid.
LAMBID: lae-, põranda-, laualambid, laternad. Elektri- ja petroolivalgustid, jalgrattalambid.
PUUST ESEMED: vineerkohvrid, kübarakarbid, kapad, kibud, võitoosid, õllevaadid, puunõud, puust linnukujud, küünlajalad, kasetohust karjasepasunad, kausid, vokid, astjad, käterätikunagid, kaelkoogud, väikeste ruutudega ja erikujulised aknad, koodid.
MUUSIKARIISTAD: viiulid, kontrabassid, kandled, mandoliinid, grammofoniplaadid, mängutoosid, akordionid, suupillid, pasunad, kohver- ja toruga grammofonid.
Samuti on teretulnud: kohviveskid, tööriistad, hobusekammitsad, emailsildid, sepatabalukud, fotoaparaadid, vedruvankrid, veskikivid, kivikirved, plekk-karbid, tulemasinad, mürsukestad, kirjutuslauagarnituurid, teeklaasihoidjad, keerdtrepid, aidalukud, aidavõtmed, ahjud, ahjuuksed, lastevoodid, malelauad, malendid, tuulelipud, lambikuplid, telefonid, korgitserid, vaibad, alasid, kaminad, nõelapadjad puust alusel, gloobused, suurmeeste rinnakujud, kivistised, mängukaardid, uksekäepidemed, -lukud, -hinged, kulla- ja kellasepa tööriistad, kuljused, kõvakübarad, raadiod, aastaarvu või tekstiga raidkivid, reisikohvrid, skauditemaatika, eestlaetavad püssid, paberinoad, kõik piirituse- ja õlletööstusega seonduv, patentkorgiga pudelid, suured veinipudelid, sini-must-valged käiseembleemid, autod, mootorrattad, jalgrattad ja nende osad, päikesevarjud, jahitarbed (jahisarved, jahitrofeed, püssikotid, püssirohusarved), sangaga pissipotid, tuhatoosid, mootorratturi mütsid, tõllalaternad, kindlustusseltside sildid, pedaalidega juhitav suur mänguauto, mööblifurnituur (käepidemed, lukud nupud, võtmed), kardinapuud, suusad, kelgud, küünlajalad, lipuvardaotsad, tekstiilid (tikitud padjapüürid, laudlinad, käterätikud, saanitekid), aurumasinad, Taska töökojas valmistatud nahkesemed ja köidetud raamatud, lehvikud, teatribinoklid, piibud, neljaosalised tollipulgad, kassaaparaadid, hõbesulepead, tuletõrje- ja laulupeomärgid, karikad, paberossikarbid, tubakakotid, pistodad, kõikvõimalikud vormimütsid ja -kuued, seinataldrikud, nurga-, kartoteegi- ja vitriinkapid, lapsevankrid, raketipüstolid, mikroskoobid, käe- ja jalarauad, raudvoodid, saksa sõdurisaapad, õmblusmasinad, tuletõrjepasunad, laia suuga rohelised purgid, õlilampide osad ja -klaasid, tuletõrjujate ja sõjaväelaste fotod, taldrikutega ja kettidega kaalud, tikutoosid, jalaga puuviljavaagnad, nugade- ja kahvlite alused, mundrinööbid, karjakellad, laekad, sepatööriistad, mõõteriistad, sakvuajaažid, hobuse sookingad, valujalgadega aiapingid, kupurauad, kirjadega tellised, oherdid, vankrirattad, höövlid, mättakirved, käsikivid, tilaga kätepesunõud, tindipotid, fajansist pesukausid, võistluste auhinnad, veekannud, jõuluehted, pesukausialused, kaupluste ja apteekide inventar ja mööbel, siguriveskid, jalutuskepid, söetriikrauad ja pressrauad, uuriketid, mannekeenid, tsaaripildid, kõik aastaarvuga esemed, liiprikirved, tuletõrjekirved, spordiinventar (sangpommid, tõstekangid, reketid), vähevankrid, tõllad, hobuvankrid, odaotsad, igasugused keelavad, ähvardavad ja reklaamivad sildid, kõik eestiaegsed originaalpakendis ja kasutamata asjad (seebid, paberossid, tikud, tarbeesemed jms.), suurmeestele kuulunud esemed, etnograafilised esemed, igasugused kollektsioonid, mida on kogutud pikema aja jooksul, kõikvõimalik talukraam ja tuhanded muud esemed.
Valikuliselt pakuvad meile huvi ka paljud asjad nõukogude perioodist: esimesed televiisorid, varasemad raadiod, ehted, lauanõud, kõik väärismetallist tooted, teeklaasialused, raamatud, mänguasjad, kunst, sõjatemaatika, meretemaatika, lambid, muusikariistad, kujud ja skulptuurid, poliitiline propaganda ( loosungid, riigimeeste pildid, plakatid jms.), igasugused totrad ja naljakad asjad – nn. vene imed, märgivaibad koos märkidega, uued kasutamata pakendis tarbeesemed, medalid, ordenid, arvelauad, ARS-i ehted, kaevanduses kasutusel olnud telefonid, fotoaparaadid, binoklid, rändpunalipud jpm.

OMA SILM ON KUNINGAS! Kui pakutavaid esemeid on rohkem või on nad suured ja rasked, siis soovitame kutsuda kaupluse esindaja kohapeale kaupa vaatama. Te ei kujuta ettegi, kui kummalised asjad võivad kaubaks minna. Sõltumata sellest, kas tehing toimub või mitte, on KOJUKUTSED alati TASUTA. Eriti oluline on koos varadele pilk peale panna siis, kui ees seisab suurem remont või majapidamise likvideerimine. Just selliste ümberkorraldustega läheb tihti kaotsi ajalugu. Mõnikord on just tavaline kolupööning antikvaari jaoks põnevam ja väärtuslikumgi, kui vana SINGERI masin toanurgas. Koju ostma tulles oskame tihti nõu anda ka nende esemete realiseerimisel, mida me ise mingil põhjusel ei osta. Paljusid esemeid ostame ka remonti vajavatena või lausa detailidena. Asju pole vaja enne müüki restaureerida või parandada. Metallesemeid palume eelnevalt mitte puhastada!

Oleme avatud: E – R 10.00 – 18.00 Laupäeval 10.00 – 15.00 Pühapäeval suletud

Info tel. 3240542, 5282330

Meie poolt ostetud esemed säilivad ka tulevastele põlvedele kui osa ajaloost!

Tule poodi!

Ootame teid E – R 10.00 – 18.00, L – 10.00 – 15.00. Headel ostjatel on võimalik poodi külastada ka väljaspool tööaega. Harva võib meil juhtuda ka tööaegseid sunnitud ärakäimisi.
Kaugemalt tulijatel, palume, võimalusel, helistada ette. E-pood on avatud 24 tundi ööpäevas.